ΚΥΠΡΟΣ: 1η Κατηγορία
Βαθμολογία διοργάνωσης1. Division: Championship Round | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ | ||||||||||
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | Δ | Φ | |
1 | ΑΠΟΕΛ | 30 | 63 | 19 | 6 | 5 | 56:19 | 37 | ΗΗΝΙ | |
2 | ΑΕΚ Λάρνακας | 30 | 62 | 18 | 8 | 4 | 48:27 | 21 | ΝΝΙΝ | |
3 | Άρης Λεμεσού | 30 | 60 | 19 | 3 | 8 | 57:26 | 31 | ΗΝΙΗ | |
4 | Ομόνοια | 30 | 58 | 17 | 7 | 6 | 54:33 | 21 | ΝΗΝΝ | |
5 | Πάφος | 30 | 56 | 17 | 5 | 8 | 52:24 | 28 | ΝΝΗΗ | |
6 | Ανόρθωση | 30 | 48 | 14 | 6 | 10 | 41:29 | 12 | ΗΗΗΙ |
- Προκριματικά Τσάμπιονς Λιγκ
1. Division: Relegation Round | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ | ||||||||||
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | Δ | Φ | |
1 | Απόλλων Λεμεσού | 31 | 43 | 11 | 10 | 10 | 42:32 | 10 | ΙΙΗΝΗ | |
2 | Εθνικός Άχνας | 31 | 39 | 10 | 9 | 12 | 48:60 | -12 | ΝΙΝΝΝ | |
3 | ΑΕ Λεμεσού | 31 | 39 | 11 | 6 | 14 | 40:49 | -9 | ΙΙΝΙΝ | |
4 | Nέα Σαλαμίνα | 31 | 38 | 10 | 8 | 13 | 36:46 | -10 | ΗΙΗΗΙ | |
5 | Καρμιώτισσα | 31 | 28 | 7 | 7 | 17 | 38:57 | -19 | ΙΝΙΝΗ | |
6 | Δόξα Κατωκοπιάς | 31 | 22 | 6 | 4 | 21 | 19:61 | -42 | ΙΝΝΗΝ | |
7 | Οθέλλος Αθηαίνου | 31 | 20 | 4 | 8 | 19 | 28:58 | -30 | ΝΗΗΙΙ | |
8 | ΑΕ Ζακακίου | 31 | 17 | 2 | 11 | 18 | 30:68 | -38 | ΗΗΙΗΗ |
- Προκριματικά Τσάμπιονς Λιγκ
- Υποβιβασμός
ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΓΚΟΛ | ΓΚΟΛ ΠΕΝΑΛΤΙ | |
1 | M. Tankovic | Πάφος | 3 | 3 | |
2 | Sergio Castel | Ανόρθωση | 2 | 1 | |
3 | Y. Gomis | Άρης Λεμεσού | 2 | 0 | |
4 | F. Tongya | ΑΕΚ Λάρνακας | 2 | 0 | |
5 | R. Bezus | Ομόνοια | 1 | 1 | |
6 | I. Faraj | ΑΕΚ Λάρνακας | 1 | 0 | |
7 | S. Gassama | Ανόρθωση | 1 | 0 | |
8 | David Goldar | Πάφος | 1 | 0 | |
9 | Rafael Lopes | ΑΕΚ Λάρνακας | 1 | 0 | |
10 | Willy Semedo | Ομόνοια | 1 | 0 | |
11 | I. Kousoulos | Ομόνοια | 1 | 0 | |
12 | G. Kvilitaia | ΑΠΟΕΛ | 1 | 0 | |
13 | A. Matthews | Ομόνοια | 1 | 0 | |
14 | M. Mayambela | Άρης Λεμεσού | 1 | 0 | |
15 | D. Ndongala | ΑΠΟΕΛ | 1 | 0 |
ΑΣΣΙΣΤ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΑΣΣΙΣΤ |
ΚΑΡΤΕΣ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΚΟΚΚΙΝΕΣ | ΚΙΤΡΙΝΕΣ | |
1 | M. Melluso | Πάφος | 1 | 2 | |
2 | Chico Banza | Ανόρθωση | 1 | 1 | |
3 | O. Thioune | Ανόρθωση | 1 | 1 | |
4 | R. Petrović | ΑΠΟΕΛ | 1 | 0 | |
5 | Ángel García | ΑΕΚ Λάρνακας | 0 | 2 | |
6 | I. Kousoulos | Ομόνοια | 0 | 2 | |
7 | Fran Sol | ΑΕΚ Λάρνακας | 0 | 2 | |
8 | A. Chrysostomou | Ανόρθωση | 0 | 2 | |
9 | S. Yago | Άρης Λεμεσού | 0 | 2 | |
10 | L. Bengtsson | Άρης Λεμεσού | 0 | 2 | |
11 | P. Bočkaj | Πάφος | 0 | 2 | |
12 | M. Sané | Άρης Λεμεσού | 0 | 2 | |
13 | G. Kostadinov | ΑΠΟΕΛ | 0 | 2 | |
14 | M. Ioannou | Ανόρθωση | 0 | 1 | |
15 | G. Kargas | Ανόρθωση | 0 | 1 |
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ |
---|
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
---|